AVALEHT > Meie tegemised > Küla kokkutulekud
 
 
 
 
 
 
 
 

Küla kokkutulekud

KÜLAPÄEV 2011

23.juulil toimus Võerdla külalaste kokkutulek juba 10-ndat korda. Sel kevadel tegi meie noorem rahvas ettepaneku täiendada kokkusaamist ja nii algastki KÜLAPÄEV  Vainu talus Maailma Esimeste Võerdla küla Taludevahelise meistrivõistlustega võrkpallis - osalemas 5 meeskonda. Võidukarikas jäi sel korral koju. Tõnikse väljaväravas ootas väsinud sportlasi ning publikut suur peotelk pika lauaga, et üheskoos keha kinnitada ja külajutte rääkida. Pika päeva lõpuks sai ka küla ajalooraamatu käsikiri hulga häid ettepanekuid, täiendusi ja parandusi. Suur tänu kõigile korraldajatele, abilistele ja osalejatele!

VÕERDLA KÜLAPLIKADE KOKKUTULEK 2009
12-ndal  juulil said juba kaheksandat suve järjest kokku endised Võerdla küla lapsed.
Igal aastal on üritus toimunud erinevates Eestimaa paikades kuhu Maardu fosforiidikarjäär on  pered laiali paisanud: Sauel, Pääskülas, Kuusalus ja mujalgi. Sel aastal kohtuti taas Võerdlas.
Kuna seekord juhtus, et poisid ei saanud mahti tulla, siis sai külalaste kokkutulek naljatamisi  ümber nimetatud külaplikade kokkutulekuks. Vaatamata sellele, et kõige vanem “plika” on juba 87 aastane. Olid jutudki rohkem tüdrukute tegemistest ja mängumaadest. Meenutati oma esimesi nukke, räägiti nukumajadest, kuidas klaasikildudest nukunõud said. Räägiti Võerdla küla minevikust ja tulevikust. Päeva lõpuks käidi  üheskoos Jõelähtme surnuaias, kus vaadati üle ka kõikide esivanemate hauad.
Järgmise suve kohtumispaigaks lepiti kokku Kallavere.

Gallery Plugin Error : gallery/kokkutulek/thumb folder is not writable!

Solution :Please chmod folder to 0777, at the moment it is 0755!

Alammenüü

 

 
 

Võerdla küla